Nutrivia - dietologické poradenství

Poradna NUTRIVIA ukončila k 1.1.2014 svoji činnost:

  • za 7 let v ní několik stovek lidí zhublo několik tun tuku
  • stránky naší bývalé poradny necháváme na internetu volně ke čtení:
    • jako inspiraci a zdroj informací pro kohokoliv, kdo sem zabloudí
    • jako záznam našich zkušeností se zdravým hubnutím
    • jako důkaz, že to jde bez "zázračných metod"
    • jako svědectví o práci, která nás bavila

Děkujeme všem spolupracovníkům, partnerům i klientům.

VÝSLEDKY HUBNUTÍ

 

Za každého nejlépe hovoří vlastní výsledky. Naše poradna zahájila svoji činnost v únoru 2006. Díky BODYSTATU máme možnost statisticky zpracovávat mnohé zajímavé údaje, vyplývající z pravidelného měření naších klientů. Vše je samozřejmě anonymní.

V naší statistice jsou všichni klienti, kteří ukončili svůj program do prosince 2009.

Program dlouhodobého hubnutí pod naším odborným dohledem (dříve BODYSTAT + sestavení jídelníčku, posléze Jídelníček pod kontrolou přerušilo 5% klientů z různých objektivních důvodu (operace, havárie, rodinná situace,...), 9% vzdalo nebo neuspělo a 86% program úspěšně dokončilo. Úspěchem pro nás je to, že změnili životosprávu a ztratili čisté tuky při maximálním zachování svalové hmoty. To bylo vždy naším hlavním cílem a dařiolo se nám to. V průměru se podařilo shodit 4,5 kg, z toho 3,7 kg čistého tuku. Průměrný věk našich klientů je v tomto souboru 38,7 let (10-72 let). Výsledky shrnuje následující tabulka (vyloučili jsme ze statistiky děti, abychom zabránili zkreslení výsledků) :

Hmotnost na začátku programu: 61,4 – 144,3 kg
Průměrná hmotnost na začátku programu: 89,2 kg
 
Hmotnost na konci programu: 60,8 – 139,7 kg
Průměrná hmotnost na konci programu: 84,7 kg
 
Průměrný úbytek hmotnosti: 4,5 kg
Průměrný úbytek čistého tuku: 3,7 kg (82%)
 
Podíl klientů, kteří dokončili program: 86 %

Rekordmani (větší úbytky váhy jsou za delší období, než 3 měsíce, klienti se k nám chodí „kochat“ svými grafy na BODYSTATU i po skončení programu):

klient věk kg před kurzem kg po kurzu úbytek kg úbytek tuku
žena 27 let 84,5 58 26,5 18,2 (69%)
žena 53 let 128,8 124,7 4,1 6,6 (161%)
muž 64 let 107,2 101,2 66,9 (115%)
žena 35 let 103 92,8 10,2 8,7 (85%)
muž 48 let 120,8 109 11,8 8,3 (70%)
žena 19 let 87 73 14 13,2 (94%)
muž 31 let 116,8 101,7 15,1 10,3 (68%)

Několik poznámek k výsledkům:

Stále držíme vysoké procento klientů, kteří kurz dokončí - zatím vzdalo z různých důvodů jen 9% klientů.

Příběh paní Bohatcové z prvního řádku naší tabulky, která se nestyděla zveřejnit své výsledky i fotky, najdete v článku Příběh první. Včetně podrobného rozboru jejího hubnutí od dietologa Mgr. Chadima.

Někoho může překvapit, že žena na druhém řádku tabulky ztratila 6,6 kg čistého tuku a přitom zhubla jen o 4,1 kg. Vtip spočívá v tom, že díky cvičení a správnému stravování přibrala 2,5 kg svalů. Tato klientka (a také muž, jehož výsledky jsou na třetím řádku) mají nejlepší možné předpoklady, aby v následujících měsících zhubli tolik tuku, kolik si předsevzali, protože se jim povedlo velmi pěkně nastartovat metabolismus. Více se můžete dočíst v článku Startujeme metabolismus - I.část a v jeho pokračováních.

Pro hodnocení výsledků je úbytek čistého tuku mnohem důležitější než absolutní počet shozených kilogramů. Ukazuje totiž, že naši klienti ztrácí čistý tuk a ne svaly. Naši klienti nehladoví, ale upravili svůj jídelníček a cvičí. Jinými slovy – změnili svoji životosprávu. A o to nám společně šlo. Nehrozí jo-jo efekt. Nové návyky si klienti doslova užívají a chodí se k nám v odstupu pochlubit dalšími shozenými kilogramy tuku.

Abychom byli úplně otevření, lze samozřejmě očekávat, že po případném zhodnocení celého souboru v určitém odstupu od skončení Programu, bychom našli část klientů, kteří se vrátí na původní hmotnost. Obecně je však toto selhání nejnižší právě u lidí, kteří dokázali změnit svoji životosprávu. A kdy lidé selhávají nejčastěji ? Když se nespoléhají sami na sebe, ale na zázraky a když věří, že nebudou muset vynaložit žádné úsilí…Více si o tom můžete přečíst v článku Nejúčinnější hubnutí.

Pozorujeme jeden zajímavý trend - v poslední době máme hodně lidí, kteří ještě nemají výraznější nadváhu, ale cítí, že by se k ní postupně propracovali, pokud neudělají nějakou změnu. Pokud patříte mezi takovéto adepty na změnu životosprávy, neváhejte a navštivte nás - v této skupině klientů máme velmi dobré výsledky.

Další zajímavostí je skutečnost, že se trvale zvyšuje poměr mužů v našem souboru.

Od roku 2010 poskytujeme i kurzy hubnutí přes internet - tzv. E-kurz. Tento program se nám velmi osvědčuje. E-kurz má jen o málo slabší výsledky než prezenční kurzy, úspěšnost je kolem 75%. Jistý nedostatek je určitě v absenci osobního kontaktu, na druhou stranu se do hubnutí na dálku s námi pustí i zájemci, kteří by to jinak z různých důvodů nezkusili vůbec

Nebojte se a kontaktujte poradnu NUTRIVIA – zařídíme, aby jste zbytečně neplýtvali silami při svém boji s kilogramy.

9.11.2012
MUDr. Filip Hudeček

Zpět na úvodní stránku

 

Copyright 2006-2013 © NUTRIVIA Veškerý materiál (textový i obrazový), publikovaný na těchto webových stránkách lze použít pouze s písemným souhlasem autora či vlastníka. NUTRIVIA s.r.o., Bulharská 37, 612 00 Brno, e-mail: info@nutrivia.cz